Nowe forum

Moderator: Moderator

Jak oceniasz nowe forum?

Czas głosowania minął 22 sie 2017, 2:33

5 - Super
12
11%
4 - W porządku
44
39%
3 - Tak sobie
26
23%
2 - Słabo
20
18%
1 - Tragedia
10
9%
 
Liczba głosów: 112
Awatar użytkownika
odoshapeshifter
Posty: 337

Re: Nowe forum

09 sie 2017, 11:30

Nowe forum jest lepsze i gorsze. Tzn jest nowoczesniejsze graficznie, ale w poprzednim posty byly lepiej upakowanie i lepiej sie to wszystko czytalo no i w czerni bylo lepepiej, ale postulat nr jeden to upakowanie postow bylo lepsze

no avatar
Bro
Posty: 165

Re: Nowe forum

09 sie 2017, 11:31

Po wejściu w #nieprzeczytane posty i wybraniu posta po przeczytaniu go powinien on zniknąć z listy nieprzeczytanych gdy zrobię wstecz, a tak nie jest. Trzeba odświeżyć stronę aby zniknął.
W poprzedniej wersji przy dacie napisania posta była informacja # dzisiaj, #wczoraj. Tu brakuje tego. Są tylko daty a ułatwiało to przeglądanie na bieżąco tematów

Awatar użytkownika
zaborex
Posty: 345
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe forum

09 sie 2017, 14:32

Gdzie mozna wyłaczyć powiadomienia otrzymywane na maila o odpowiedzi na posta ?
A może domyślnie ustawić aby do użytkownika nie przychodziła mailowo korespondencja o odpowiedziach na forum ?

Awatar użytkownika
pandronu
Posty: 814
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowe forum

09 sie 2017, 14:51

zaborex pisze:
09 sie 2017, 14:32
Gdzie mozna wyłaczyć powiadomienia otrzymywane na maila o odpowiedzi na posta ?
A może domyślnie ustawić aby do użytkownika nie przychodziła mailowo korespondencja o odpowiedziach na forum ?
Można wyłączyć to w "Twój profil", następnie "Ustawienia witryny" i "Ustawienia powiadomień".
Bro pisze:
09 sie 2017, 11:31
W poprzedniej wersji przy dacie napisania posta była informacja # dzisiaj, #wczoraj. Tu brakuje tego. Są tylko daty a ułatwiało to przeglądanie na bieżąco tematów
Zmieniłem sposób wyświetlania daty na "względną" i zamiast "14:53", powinno się pokazywać" 2 minuty temu".

Awatar użytkownika
Troublemaker
Posty: 525
Lokalizacja: znad Wieprza!

Re: Nowe forum

09 sie 2017, 15:16

Mnie się podoba nowa odsłona, fajnie że w końcu można edytować posty, fajnie że można mieć nowy avatar, hehe. Reszta pozostaje kwestią wprawy i przyzwyczajenia do nowego anturażu.

Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 1323
Lokalizacja: Łódż

Re: Nowe forum

09 sie 2017, 16:06

Brakuje odnośnika przejdź" do dołu " "do góry "

no avatar
intel80
Posty: 833

Re: Nowe forum

09 sie 2017, 18:45

Jarson pisze:
09 sie 2017, 14:51
zaborex pisze:
09 sie 2017, 14:32
Gdzie mozna wyłaczyć powiadomienia otrzymywane na maila o odpowiedzi na posta ?
A może domyślnie ustawić aby do użytkownika nie przychodziła mailowo korespondencja o odpowiedziach na forum ?
Można wyłączyć to w "Twój profil", następnie "Ustawienia witryny" i "Ustawienia powiadomień".
Bro pisze:
09 sie 2017, 11:31
W poprzedniej wersji przy dacie napisania posta była informacja # dzisiaj, #wczoraj. Tu brakuje tego. Są tylko daty a ułatwiało to przeglądanie na bieżąco tematów
Zmieniłem sposób wyświetlania daty na "względną" i zamiast "14:53", powinno się pokazywać" 2 minuty temu".
Dobra zmiana z tą godziną

Awatar użytkownika
pandronu
Posty: 814
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowe forum

09 sie 2017, 23:33

skwieradee pisze:
09 sie 2017, 11:22
Czy można opcje "przejdź do" dać też na górze strony?
Można :)

  • Menu "Przejdź do" dodany również do góry
  • Dodany link do strony głównej ŁKSFans
  • Problem z logowaniem dwa razy powinien zostać naprawiony. Wydaje mi się, że to przez link na stronie głównej lksfans.pl, który zawierał adres z przedrostkiem "www", a forum zapisuje ciasteczka do logowania bez www. Powinno już być okej.
:kolek:

Awatar użytkownika
ykssi
Posty: 184

Re: Nowe forum

10 sie 2017, 9:14

Forum oceniam bardzo na plus, jednak warto byłoby poprawić nieco czytelność. W chwili obecnej to wszystko się nieco zlewa. Moje propozycje:
1. Jeśli można to o jeden ton przyciemnić to szare tło oddzielające post od posta, albo wstawić linie ramki okalające posta. Moim zdaniem mogłoby to poprawić czytelność.
2. W tle posta są delikatne linie oddzielające na przykład informacje o użytkowniku od treści posta, oraz temat posta od jego treści. Gdyby te linie były nieco ciemniejsze, czytelność mogłaby być lepsza.

Awatar użytkownika
zaborex
Posty: 345
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe forum

10 sie 2017, 9:24

Ja jeszcze dodatkowo ścieśniłbym posty oraz tematy, gdyż według mnie jest sporo wolnej przestrzeni i np przy zmaksymalizowanym oknie na ekranie widac zaledwie dwa/trzy posty, a mogłoby się tam zmieścić np. pięć

no avatar
skwieradee
Posty: 333
Lokalizacja: Southampton

Re: Nowe forum

10 sie 2017, 10:25

Jarson pisze:
09 sie 2017, 23:33
skwieradee pisze:
09 sie 2017, 11:22
Czy można opcje "przejdź do" dać też na górze strony?
Można :)

  • Menu "Przejdź do" dodany również do góry
  • Dodany link do strony głównej ŁKSFans
  • Problem z logowaniem dwa razy powinien zostać naprawiony. Wydaje mi się, że to przez link na stronie głównej lksfans.pl, który zawierał adres z przedrostkiem "www", a forum zapisuje ciasteczka do logowania bez www. Powinno już być okej.
:kolek:
Dzieki! "Przejdź do" dodane jest na górze ale tylko w tematach, w działach wciąż jest tylko na dole. Tak jak pisałem wcześniej używam tylko telefonu więc moje spostrzeżenia bazują tylko na tym doświadczeniu.

Z każdą zmiana jest co raz lepiej, brawo i dzięki za robotę jaką robisz !!
Miłości jedyna ma...

ŁKS-ŚRÓDMIEŚCIE-SOUTHAMPTON

:ultras:

Awatar użytkownika
GWS
Posty: 3469

Re: Nowe forum

10 sie 2017, 10:41

Jak wyglada sytuacja z przegladaniem tematow od ostatniej nieprzeczytanej wiadomosci? Na laptopie wszystko jest juz okej, na telefonie dalej jest to niemozliwe.

Dodatkowo mimo przeczytania calego watku od deski do deski, po powrocie do menu wciaz wyswietla sie on jako nieprzeczytany.

no avatar
Pier
Posty: 3364

Re: Nowe forum

10 sie 2017, 11:12

Sądziłem, że się przyzwyczaję do obszarowości forum ale jakoś średnio mi to jeszcze idzie...

Da się zmniejszyć przerwy pomiędzy poszczególnymi tematami, tak żeby było widzieć ich kilka(naście) na stronie?
Aktualnie widzę jedynie 6 tematów na całej stronie.

Posty w wątkach już czyta się zdecydowanie lepiej. Choć może dla ich układu dobrze by było zmniejszyć jeszcze obszar tytułowy posta (odnoszący się do tematu w którym jest pisany)?
Pomogłoby to przy wizualnym odbiorze dłuższych postów.
Przy krótszych niestety nadal będzie wrażenie rozwlekłości, gdzie przy jednosentencyjnych postach, wejdzie ich na stronę może ze 3-4.

no avatar
skwieradee
Posty: 333
Lokalizacja: Southampton

Re: Nowe forum

10 sie 2017, 14:12

A ja dalej o "przejdź do" :)
Na początku myślałem że to na górze nie wyświetla pełnej listy działów jednak problem chyba polega na tym że to menu po prostu źle się wyświetla i górna część jest "ścięta" i nie widoczna a zatem niedostępna. Próbowałem różnych opcji skalowania tekstu w przeglądarce ale nic to nie zmienia. Używam Chrome na androidzie. Prosiłbym także o dodanie tego menu w oknie tematów bo pozwala na szybki dostęp do poszczególnych działów.
Miłości jedyna ma...

ŁKS-ŚRÓDMIEŚCIE-SOUTHAMPTON

:ultras:

Awatar użytkownika
pandronu
Posty: 814
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowe forum

10 sie 2017, 23:27

skwieradee pisze:
10 sie 2017, 14:12
A ja dalej o "przejdź do" :)
Na początku myślałem że to na górze nie wyświetla pełnej listy działów jednak problem chyba polega na tym że to menu po prostu źle się wyświetla i górna część jest "ścięta" i nie widoczna a zatem niedostępna. Próbowałem różnych opcji skalowania tekstu w przeglądarce ale nic to nie zmienia. Używam Chrome na androidzie. Prosiłbym także o dodanie tego menu w oknie tematów bo pozwala na szybki dostęp do poszczególnych działów.
Przejdź do dodane również do listy tematów. I bug w którym górna belka zakrywa menu rozwijane też powinno już być naprawione. :)

Co do zbyt dużej przestrzeni, pracuję cały czas nad tym by forum pasowało każdemu. Usunąłem znaczną część informacji z lewej strony, by krótsze posty zajmowały mniej miejsca. Dodatkowo odchudziłem i nieco wyróżniłem górną część posta (tą z tytułem odpowiedzi) i dodałem lekki cień do każdego posta by wizualnie oddzielić osobne posty od siebie.

Co do wyróżnienia samej treści posta - to sam nie wiem. Inna czcionka by wyglądała raczej słabo (no chyba, że macie jakieś fajne sugestie). Ale generalnie jestem otwarty na propozycje.

Pozdro :flaga:

Awatar użytkownika
pandronu
Posty: 814
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowe forum

10 sie 2017, 23:30

GWS pisze:
10 sie 2017, 10:41
Jak wyglada sytuacja z przegladaniem tematow od ostatniej nieprzeczytanej wiadomosci? Na laptopie wszystko jest juz okej, na telefonie dalej jest to niemozliwe.
A co dokładnie nie działa? To zerknę jutro bo widzę, że sporo osób korzysta z tej funkcji.

Awatar użytkownika
STK
Posty: 50

Re: Nowe forum

11 sie 2017, 1:19

Link zamieszczony na forum odsyła na stronę linku w tej samej karcie . Czy nie można ustawić otwieranie nowej karty przeglądarki tego linku ?

Awatar użytkownika
ykssi
Posty: 184

Re: Nowe forum

11 sie 2017, 9:14

Jarson pisze:
10 sie 2017, 23:30
GWS pisze:
10 sie 2017, 10:41
Jak wyglada sytuacja z przegladaniem tematow od ostatniej nieprzeczytanej wiadomosci? Na laptopie wszystko jest juz okej, na telefonie dalej jest to niemozliwe.
A co dokładnie nie działa? To zerknę jutro bo widzę, że sporo osób korzysta z tej funkcji.
Na kompie klikając po prawej stronie w czerwoną kropeczkę, przechodzisz do pierwszego nieczytanego posta w danym temacie. W telefonie tej kropeczki nie ma i trzeba czytać wszystko od początku strony, albo przewijać oczywiście. Faktycznie, nieco męczące.

Awatar użytkownika
neuro
Posty: 1953
Lokalizacja: Boston UK

Re: Nowe forum

11 sie 2017, 9:19

Zaistaluj sobie Tapatalka.

Awatar użytkownika
pandronu
Posty: 814
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowe forum

11 sie 2017, 9:27

STK pisze:
11 sie 2017, 1:19
Link zamieszczony na forum odsyła na stronę linku w tej samej karcie . Czy nie można ustawić otwieranie nowej karty przeglądarki tego linku ?
Dobry pomysł. Zrobione.
ykssi pisze:
11 sie 2017, 9:14
Na kompie klikając po prawej stronie w czerwoną kropeczkę, przechodzisz do pierwszego nieczytanego posta w danym temacie. W telefonie tej kropeczki nie ma i trzeba czytać wszystko od początku strony, albo przewijać oczywiście. Faktycznie, nieco męczące.
A, kumam. Dobra, od teraz klikając na nazwę tematu powinno przenosić do pierwszego nieprzeczytanego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości