Nowe forum

Moderator: Moderator

Jak oceniasz nowe forum?

Czas głosowania minął 22 sie 2017, 2:33

5 - Super
12
11%
4 - W porządku
44
39%
3 - Tak sobie
26
23%
2 - Słabo
20
18%
1 - Tragedia
10
9%
 
Liczba głosów: 112
Awatar użytkownika
pandronu
Posty: 814
Lokalizacja: Gdynia

Nowe forum

08 sie 2017, 2:33

Piszcie tutaj swoje odczucia na temat nowego forum.

Styl forum został znacznie odświeżony. Zainstalowaliśmy także wtyczkę Tapatalk, zgodnie z sugestiami wielu kibiców, co powinno ułatwić korzystanie z forum z urządzeń mobilnych.
Dodatkowo, małym smaczkiem też jest dodanie kilku ŁKS-ackich emotikon. Jeśli jest ktoś chętny na skomponowanie całej palety emotek, zapraszam na PW :)

I tak, edycja postów jest możliwa :)

Niestety, przeniesienie na inny silnik forum niesie za sobą kilka niedogodności (małych, mam nadzieję):
  • Po pierwsze, awatary zostały zresetowane. Trzeba ustawić awatar na nowo.
  • Po drugie, niektóre formatowanie nie jest kompatybilne z nowym silnikiem. Stare posty z umieszczonymi cytatami mogą być wyświetlane niepoprawnie. Pracuję nad tym, jednak trzeba to wziąć pod uwagę. Nowe posty powinny wyświetlać się poprawnie
  • Potwierdzeni użytkownicy są teraz wyróżniani zieloną ikonką, zamiast żółtym kolorem. Mam nadzieję, że takie rozwiązanie będzie bardziej przyjazne dla oka.
  • Forum przez pewien czas może wydawać się wolniejsze, niż zwykle. Dzieje się tak z uwagi na przeniesienie całej zawartości forum i ponownego indeksowania wszystkich postów. Pracujemy nad tym.
  • Niektóre uprawnienia grup mogą nie mieć dostępu do niektórych sekcji. Jeśli zauważysz, że nie masz dostępu do części forum, do której powinieneś mieć dostęp, daj znać.

Jak się podoba nowe forum? Macie jakieś sugestie?

Jak znajdziecie jakiś błąd, bądź usterkę, załóżcie nowy temat. Utrzymujmy ten dział w miarę przejrzyście: 1 błąd = 1 temat. Tak, by było łatwo śledzić, czy problem został rozwiązany.

Pozdrawiam :przeplatanka:

no avatar
Mariusz
Posty: 78
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 7:47

Jak bierze się zakładkę nieprzeczytane posty to wyskakuję że całe forum zostało nie przeczytane :D

Awatar użytkownika
ksaler1908
Posty: 851
Lokalizacja: Alex / Warszawa

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 8:54

Wygląd: wygląda nawet spoko, choć ten suwak po lewej stronie to straszne '90s ;)
Działanie: chyba ok, sprawnie i szybko

Pytania:
- co z awatarami? Nie widzę opcji zmiany.
- czy będzie opcja czarnego forum?
- widzę, ze rozmowy o koszykówce są dostępne dla wszystkich, bez konta na forum. Rozumiem, że to bug, lepiej zrobić forum tylko dla zalogowanych :)

Dobra robota! :)

Awatar użytkownika
neuro
Posty: 1953
Lokalizacja: Boston UK

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 8:58

Możliwość dodania avataru i zmiana skorki byłaby wskazana :flaga:

Awatar użytkownika
Native
Posty: 2078
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 8:59

Trzeba będzie się znowu przestawić na inny wygląd, ale technicznie niebo a ziemia w porównaniu z poprzednim forum. W końcu wszystko się ładnie skaluje i wyświetla na urządzeniach mobilnych.

Awatar użytkownika
Papi
Posty: 379

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 9:09

Nie wiem jeszcze jak na laptopie, kompie ale zgadza się, że na telefonie spoko nareszcie.
Dobrze rozwijamy się!
Dobra robota!!

Awatar użytkownika
pandronu
Posty: 814
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 9:10

Mariusz pisze:
08 sie 2017, 7:47
Jak bierze się zakładkę nieprzeczytane posty to wyskakuję że całe forum zostało nie przeczytane :D
Wydaje mi się, że to dlatego, że nowe forum nie wie ile postów przeczytałeś.
Z czasem samo powinno się to uregulować, jak będziesz czytał forum. Ewentualnie możesz wcisnąć opcję "Oznacz wszystkie posty jako przeczytane" i powinno zatrybić. :)

ksaler1908 pisze:
08 sie 2017, 8:54
Wygląd: wygląda nawet spoko, choć ten suwak po lewej stronie to straszne '90s ;)
Działanie: chyba ok, sprawnie i szybko

Pytania:
- co z awatarami? Nie widzę opcji zmiany.
- czy będzie opcja czarnego forum?
- widzę, ze rozmowy o koszykówce są dostępne dla wszystkich, bez konta na forum. Rozumiem, że to bug, lepiej zrobić forum tylko dla zalogowanych :)

Dobra robota! :)
Dzisiaj coś wymyślę z tym suwakiem. ;)

Awatary już powinno się móc dodawać na stronie "Twój profil".
Ciemny styl forum jest sprawą otwartą. Jak będzie czas to możliwe, że się pojawi.

A co do forum koszykówki, dzisiaj ustawię go jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.


neuro pisze:
08 sie 2017, 8:58
Możliwość dodania avataru i zmiana skorki byłaby wskazana :flaga:
Zmiana awatara jest możliwa na stronie "Twój profil".

Awatar użytkownika
neuro
Posty: 1953
Lokalizacja: Boston UK

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 9:24

Wielki plus za Tapatalka

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
MateuszKRW
Posty: 469
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 10:17

Całkiem ok to nowe forum ;) trzeba będzie się przyzwyczaić :)
Edit:
Awatar mam ze starej wersji forum :) 8)

no avatar
johny1988
Posty: 381
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 10:54

Dla mnie kolor czarny był lepszy.

no avatar
Mariusz
Posty: 78
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 11:01

Można by ustawić że po kliknięciu w ostatnie nieprzeczytane posty odrazu kierowało do pierwszego nieprzeczytanego posta a nie do góry strony

Awatar użytkownika
pandronu
Posty: 814
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 11:29

Dzięki za wszystkie sugestie i uwagi. Zdajemy sobie sprawę, że jest kilka rzeczy do poprawek i myślę, że w przeciągu kilku dni wszystko powinno zostać dopracowane. :)

Awatar użytkownika
Matthew1908
Posty: 451
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 11:48

Trzeba będzie się przyzwyczaić do nowego wyglądu forum :) Gratuluję wszystkim, którzy brali udział przy tworzeniu nowej odsłony forum, dobra robota! :przeplatanka:

no avatar
Shearer
Posty: 705
Lokalizacja: Łódź/Teofilów

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 12:00

Tak na gorąco, to jest ok, ale trochę czasu minie zanim się przyzwyczaję do nowego wyglądu.
Ja akurat zawsze miałem ustawione forum na biało i taka wersja mi odpowiada, ale dla innych może to być na początku trudne.
No nic, byle do przodu.

Awatar użytkownika
GWS
Posty: 3469

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 12:15

Mariusz pisze:
08 sie 2017, 11:01
Można by ustawić że po kliknięciu w ostatnie nieprzeczytane posty odrazu kierowało do pierwszego nieprzeczytanego posta a nie do góry strony
Dokladnie. Bardzo by to ulatwilo przegladanie.

Awatar użytkownika
Native
Posty: 2078
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 12:18

Wiadomo, że jak przez większość czasu forum było czarne, to inne może przez jakiś czas przeszkadzać. Fajne jest to menu chowane. Ogólnie jest mega przejrzyście.

Awatar użytkownika
warczka
Posty: 762

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 12:31

GWS pisze:
08 sie 2017, 12:15
Mariusz pisze:
08 sie 2017, 11:01
Można by ustawić że po kliknięciu w ostatnie nieprzeczytane posty odrazu kierowało do pierwszego nieprzeczytanego posta a nie do góry strony
Dokladnie. Bardzo by to ulatwilo przegladanie.
Czasami wystarczy kliknąć w czerwoną kropkę obok autora najnowszej wiadomości i działa jak powinno.
Obrazek

Ale faktycznie, czasami wywala w losowym miejscu w temacie.

no avatar
Shearer
Posty: 705
Lokalizacja: Łódź/Teofilów

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 12:47

A czy z forum można wrócić na stronę główną, jest jakiś odnośnik?

ps. co do głównej strony, to można by było uzupełnić statystyki i tabele bo już jesteśmy po 2 kolejkach
oraz wrzucić terminarz rezerw. Tak pisze tylko przy okazji.

no avatar
wiadro
Posty: 286

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 14:03

Chyba zegar forum też jest przestawiony na inną strefę czasową, gdyż pojawiają się nowe posty, a mają podane godziny -2h jakoś tak.
Potwierdzeni użytkownicy są teraz wyróżniani zieloną ikonką, zamiast żółtym kolorem. Mam nadzieję, że takie rozwiązanie będzie bardziej przyjazne dla oka.
Jedyna zielona ikonka jaką widzę to ta sygnalizująca kto jest online, a szara jest przy osobach offline, czy coś jeszcze jest i nie zauważyłem?

Awatar użytkownika
neuro
Posty: 1953
Lokalizacja: Boston UK

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 14:11

Przestaw sobie godzinę i będzie git.Ja tak zrobiłem

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość