Nowe forum

Moderator: Moderator

Jak oceniasz nowe forum?

Czas głosowania minął 22 sie 2017, 2:33

5 - Super
12
11%
4 - W porządku
44
39%
3 - Tak sobie
26
23%
2 - Słabo
20
18%
1 - Tragedia
10
9%
 
Liczba głosów: 112
Awatar użytkownika
neuro
Posty: 1953
Lokalizacja: Boston UK

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 20:44

Tapatalk długo się wczytuje, można to jakoś ogarnąć?

Awatar użytkownika
pandronu
Posty: 814
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 20:47

neuro pisze:
08 sie 2017, 20:44
Tapatalk długo się wczytuje, można to jakoś ogarnąć?
Też to zauważyłem. Chyba to przez nie do końca zindeksowane tematy. Powinno się niedługo to unormować.

A co do ciemnego stylu forum - powinien być do wyboru w ciągu tygodnia. :flaga:

Awatar użytkownika
Kapusniak
Posty: 566

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 22:03

Od gory do dolu jest taka sama czcionka przez co tresc wydaje sie malo czytelna. Byc moze rozwiazaniem byloby powiekszenie czcionki oraz inny typ tak aby to, co chyba na tym forum najwazniejsze czyli tresc postow, przyciagala bardziej uwage.

no avatar
Pier
Posty: 3377

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 22:45

W moim odczuciu jeżeli by kogoś to obchodziło ;) to przerwy i przestrzenie są za duże... agrofobii można dostać.
Avatary można nieznacznie zmniejszyć, dać mniej informacji o koncie pod avatarem lub wyskalować wg znaczenia - nick większa czcionka, grupa użytkowników i resztę mniejszą. Obecnie panel z avatarem zajmuje 1/8 ekranu a to jednak troche za dużo, jak na ilość treści w nim zawartej.

Biel po oczach faktycznie wali tak, że ledwo zauważyłem znaczniki przy ankiecie. Ale jako, że zapowiadana jest ciemna wersja, to sprawdzimy jak ona się będzie prezentować. Choć może warto spróbuwać z jakimś delikatnym gradientem by przyciemnić biel, która prezentuje się naprawdę spoko.

Wielkie brawa za edycję postów 8-)

no avatar
skwieradee
Posty: 334
Lokalizacja: Southampton

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 23:37

Ja przyznam się szczerze, że nie posiadam komputera tzn w domu jest jakiś stacjonarny a nawet laptop to jednak ja korzystam na codzien do wszystkiego z telefonu i nowe forum na telefonie jest ok ( chociaż biały na pewno żre baterie bardziej niż czarny na LCD ) to co chwilę każe mi się logować mimo zaznaczonej opcji "zapamiętaj mnie". Zakładam że to ma coś wspólnego z nową wersją forum bo stare nie miało tego problemu. Jest tapatalk ale myślę że to powinna być opcja a nie koniecznośc by wszytsko działało ok.

Poza tym proszę o odnośnik do podstron wątku/tematu w tak żeby nie trzeba było klikac wstecz 3 razy żeby wrócić do głównego menu. Tak było na starym forum więc pewnie da się na nowym, szczególnie uciążliwe po napisaniu posta bo wtedy opcja wstecz jest bezużyteczna i komplikuje się z dopiero co napisanym postem.

no avatar
Dominm
Posty: 450

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 23:49

Jarson pisze:
08 sie 2017, 9:10
Mariusz pisze:
08 sie 2017, 7:47
Ewentualnie możesz wcisnąć opcję "Oznacz wszystkie posty jako przeczytane" i powinno zatrybić. :)
Nie mogę w zakładce "nieprzeczytane wiadomości" znaleźć opcji "Oznacz wszystkie posty jako przeczytane''.Jest tam w ogóle takie coś?
Ostatnio zmieniony 10 sie 2017, 13:05 przez Dominm, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
neuro
Posty: 1953
Lokalizacja: Boston UK

Re: Nowe forum

08 sie 2017, 23:52

skwieradee pisze:Ja przyznam się szczerze, że nie posiadam komputera tzn w domu jest jakiś stacjonarny a nawet laptop to jednak ja korzystam na codzien do wszystkiego z telefonu i nowe forum na telefonie jest ok ( chociaż biały na pewno żre baterie bardziej niż czarny na LCD ) to co chwilę każe mi się logować mimo zaznaczonej opcji "zapamiętaj mnie". Zakładam że to ma coś wspólnego z nową wersją forum bo stare nie miało tego problemu. Jest tapatalk ale myślę że to powinna być opcja a nie koniecznośc by wszytsko działało ok.

Poza tym proszę o odnośnik do podstron wątku/tematu w tak żeby nie trzeba było klikac wstecz 3 razy żeby wrócić do głównego menu. Tak było na starym forum więc pewnie da się na nowym, szczególnie uciążliwe po napisaniu posta bo wtedy opcja wstecz jest bezużyteczna i komplikuje się z dopiero co napisanym postem.
Korzystasz z Tapatalka?

Awatar użytkownika
pandronu
Posty: 814
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowe forum

09 sie 2017, 1:33

Dzięki, zgadzam się, za dużo jest miejsca po lewej stronie.

  • Zmniejszyłem przestrzeń na informacje o użytkowniku i teraz powinna zajmować mniej miejsca.
  • Avatary zmniejszone do 100 pikseli.
  • Nicki delikatnie zwiększone
  • Usunąłem wyświetlanie grupy pod nickiem (zbędne)
  • Naprawione ikonki potwierdzonych użytkowników
  • Dałem delikatnie szare tło pod postami dla tych gorzej tolerujących nadmiar bieli. ;)
  • Dodałem emotki ze starego forum OFI (dzięki Stn). :cool:
Następny na liście jest ciemny motyw.

no avatar
Mati
Posty: 986

Re: Nowe forum

09 sie 2017, 7:13

Łoo panie, ale nostalgią powiało z tymi emotkami :)

:kolek: :radosc: :tylko: :ultras:
:megafon: :wc:

no avatar
skwieradee
Posty: 334
Lokalizacja: Southampton

Re: Nowe forum

09 sie 2017, 7:55

neuro pisze:
08 sie 2017, 23:52
skwieradee pisze:Ja przyznam się szczerze, że nie posiadam komputera tzn w domu jest jakiś stacjonarny a nawet laptop to jednak ja korzystam na codzien do wszystkiego z telefonu i nowe forum na telefonie jest ok ( chociaż biały na pewno żre baterie bardziej niż czarny na LCD ) to co chwilę każe mi się logować mimo zaznaczonej opcji "zapamiętaj mnie". Zakładam że to ma coś wspólnego z nową wersją forum bo stare nie miało tego problemu. Jest tapatalk ale myślę że to powinna być opcja a nie koniecznośc by wszytsko działało ok.

Poza tym proszę o odnośnik do podstron wątku/tematu w tak żeby nie trzeba było klikac wstecz 3 razy żeby wrócić do głównego menu. Tak było na starym forum więc pewnie da się na nowym, szczególnie uciążliwe po napisaniu posta bo wtedy opcja wstecz jest bezużyteczna i komplikuje się z dopiero co napisanym postem.
Korzystasz z Tapatalka?
Nie.

Awatar użytkownika
zaborex
Posty: 348
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe forum

09 sie 2017, 8:39

Shearer pisze:
08 sie 2017, 12:47
A czy z forum można wrócić na stronę główną, jest jakiś odnośnik?

ps. co do głównej strony, to można by było uzupełnić statystyki i tabele bo już jesteśmy po 2 kolejkach
oraz wrzucić terminarz rezerw. Tak pisze tylko przy okazji.

Jak wspomniane wyżej.
Po kliknięciu w ikonę w lewym górnym rogu ŁKSFANS.PL powinno przenieśc użytkownika na stronę główną.

Awatar użytkownika
zaborex
Posty: 348
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe forum

09 sie 2017, 8:47

Jeszcze jedno. Po kliknięciu w Nowe posty i przeczytaniu np. pierwszego wątka od góry powinien on znikać z wyświetlania w tej sekcji lub chociaż spadać w dół, tak aby na samej górze były nowe posty ale te nieprzeczytane

no avatar
porthole
Posty: 378
Lokalizacja: Rokicie/Polesie

Re: Nowe forum

09 sie 2017, 8:56

zaborex pisze:
09 sie 2017, 8:47
Jeszcze jedno. Po kliknięciu w Nowe posty i przeczytaniu np. pierwszego wątka od góry powinien on znikać z wyświetlania w tej sekcji lub chociaż spadać w dół, tak aby na samej górze były nowe posty ale te nieprzeczytane
Mi osobiście chronologia czasowa od góry odpowiada. Jest to raczej intuicyjne dla każdego forum, że najnowsze u góry (pomijając przypięte).

no avatar
skwieradee
Posty: 334
Lokalizacja: Southampton

Re: Nowe forum

09 sie 2017, 11:22

Czy można opcje "przejdź do" dać też na górze strony?
Miłości jedyna ma...

ŁKS-ŚRÓDMIEŚCIE-SOUTHAMPTON

:ultras:

Awatar użytkownika
odoshapeshifter
Posty: 337

Re: Nowe forum

09 sie 2017, 11:29

Nowe forum jest lepsze i gorsze. Tzn jest nowoczesniejsze graficznie, ale w poprzednim posty byly lepiej upakowanie i lepiej sie to wszystko czytalo no i w czerni bylo lepepiej, ale postulat nr jeden to upakowanie postow bylo lepsze

Awatar użytkownika
odoshapeshifter
Posty: 337

Re: Nowe forum

09 sie 2017, 11:30

Nowe forum jest lepsze i gorsze. Tzn jest nowoczesniejsze graficznie, ale w poprzednim posty byly lepiej upakowanie i lepiej sie to wszystko czytalo no i w czerni bylo lepepiej, ale postulat nr jeden to upakowanie postow bylo lepsze

no avatar
Bro
Posty: 167

Re: Nowe forum

09 sie 2017, 11:31

Po wejściu w #nieprzeczytane posty i wybraniu posta po przeczytaniu go powinien on zniknąć z listy nieprzeczytanych gdy zrobię wstecz, a tak nie jest. Trzeba odświeżyć stronę aby zniknął.
W poprzedniej wersji przy dacie napisania posta była informacja # dzisiaj, #wczoraj. Tu brakuje tego. Są tylko daty a ułatwiało to przeglądanie na bieżąco tematów

Awatar użytkownika
zaborex
Posty: 348
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe forum

09 sie 2017, 14:32

Gdzie mozna wyłaczyć powiadomienia otrzymywane na maila o odpowiedzi na posta ?
A może domyślnie ustawić aby do użytkownika nie przychodziła mailowo korespondencja o odpowiedziach na forum ?

Awatar użytkownika
pandronu
Posty: 814
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowe forum

09 sie 2017, 14:51

zaborex pisze:
09 sie 2017, 14:32
Gdzie mozna wyłaczyć powiadomienia otrzymywane na maila o odpowiedzi na posta ?
A może domyślnie ustawić aby do użytkownika nie przychodziła mailowo korespondencja o odpowiedziach na forum ?
Można wyłączyć to w "Twój profil", następnie "Ustawienia witryny" i "Ustawienia powiadomień".
Bro pisze:
09 sie 2017, 11:31
W poprzedniej wersji przy dacie napisania posta była informacja # dzisiaj, #wczoraj. Tu brakuje tego. Są tylko daty a ułatwiało to przeglądanie na bieżąco tematów
Zmieniłem sposób wyświetlania daty na "względną" i zamiast "14:53", powinno się pokazywać" 2 minuty temu".

Awatar użytkownika
Troublemaker
Posty: 525
Lokalizacja: znad Wieprza!

Re: Nowe forum

09 sie 2017, 15:16

Mnie się podoba nowa odsłona, fajnie że w końcu można edytować posty, fajnie że można mieć nowy avatar, hehe. Reszta pozostaje kwestią wprawy i przyzwyczajenia do nowego anturażu.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości